Sponsorlu Bağlantılar

PTT 900 TL yardım başvurusu e-devlet

PTT 900 TL yardım başvurusu e-devlet

Yükselen enflasyonla karşı karşıya kalan vatandaşlar için hayat daha da zorlaştı. Aile destek programı ile vatandaşlara yardım 40 milyar TL’ye ulaştı. Vatandaşlar bu yardımdan yararlanmak için detay aramaya başladı.

Aile Bakanlığı, muhtaç ve dar gelirli ailelere milyarlarca lira ayırdı. Faturalarını ödemekte zorlanan ve kışın zor durumda kalması muhtemel ailelere devlet desteği için iyi haberler var. PTT’ye başvuran ailelerin faturaları Devlet tarafından ödenmektedir. Hanede yaşayan kişi sayısına göre miktarı değişen maddi yardım başvurusu talepleri PTT ve Elektronik Devlet’e yapılabilmektedir.

Her aileye 500 TL yardım başvurusu

Faturalarını ödemekte zorlanan ihtiyaç sahiplerine müjdeli haber verildi. Aile Bakanlığı elektrik ve doğalgaz faturaları için destek ödemesi yapmaktadır. PTT’ye başvurmanız yeterlidir. Türkiye Aile Destek Paketi’nde maddi destek ödemelerinin yanı sıra fatura desteği de verilmektedir. Programa kayıt yaptıran ve başvurusu onaylanan herkese 12 ay boyunca aylık 500 TL, elektrik tüketimi ve doğalgaz faturası desteği verilecektir. Talepler e-Devlet ve PTT üzerinden yapılmaktadır. Kış aylarında elektrik tüketim desteği ve doğalgaz desteğinden yararlanabilirsiniz. Başvuru işlemi için e-Devlet TC kimlik numarasını girmeniz yeterlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu