Sponsorlu Bağlantılar

MUTFAK TEZGAHI SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR

MUTFAK TEZGAHI SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR

Mutfak tezgahı seçerken en önemli kararlar arasında malzeme seçimi yer alır. Son yıllarda piyasada popüler hale gelen Koryan ve Çimstone tezgahlar, granit ve mermer gibi doğal taşlardan farklı bir seçenek sunuyor. Ancak, bu iki malzeme arasında farklılıklar vardır. Bu makalede, Koryan Tezgah ve Çimstone Tezgah arasındaki farkları öğreneceksiniz.

Koryan Tezgah ve Çimstone Tezgah Arasındaki Farklar Nelerdir?

Koryan Tezgah, doğal taş granit ve kuvars reçinesinin bir karışımıdır. Bu nedenle, granit tezgahların doğal güzelliği ve sağlamlığı ile kuvars reçinesinin dayanıklılığı birleştirilerek avantajları kullanıcıya sunulmuştur. Koryan tezgahların dayanıklı yapısı, aşınmaya karşı dirençli olmalarını ve uzun süreli kullanım için ideal olmalarını sağlar. Ayrıca, kolay temizlenebilir olmaları da avantajları arasındadır.

Çimstone Tezgah Nedir?

Çimstone tezgahlar, %93 doğal kuvars taşı, %7 polimer reçine ve pigmentlerin bir karışımıdır. Bu malzeme, doğal taş granitin benzerliği ile dayanıklılığı ve görsel etkisi sunar. Çimstone tezgahlar, yüksek sıcaklıklara, lekelere ve çizilmelere karşı dayanıklıdır.

Koryan Tezgah ve Çimstone Tezgah Arasındaki Farklar

Koryan Tezgah ve Çimstone Tezgah arasındaki en belirgin fark malzeme bileşenlerinde yatmaktadır. Koryan tezgahlar granit ve kuvars reçinesinin birleştirilmesiyle oluşurken, Çimstone tezgahlar %93 doğal kuvars taşı, %7 polimer reçine ve pigmentlerden oluşur.

Mermer Fiyatları 2023

Mermer, inanılmaz derecede dayanıklı, göz alıcı ve estetik olarak mükemmel bir malzeme olması nedeniyle inşaat ve dekorasyon sektörlerinde popüler bir seçenektir. Mermer fiyatları, malzemenin kalitesine, rengine, kökenine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu yazıda, 2023 yılında beklenen mermer fiyatları hakkında bazı bilgiler vereceğiz.

2023 yılında, mermer fiyatlarına etki edebilecek birçok faktör var. Bunlardan biri, malzemenin kalitesi ve tedarik zinciri olacaktır. Mermer bloklarının çıkarıldığı taş ocaklarında oluşabilecek zorluklar, arzı etkileyebilir ve bu da fiyatların yükselmesine neden olabilir. Bunun yanı sıra, mermerin çeşitli renkleri de fiyatları etkiler. Örneğin, beyaz mermer, fiyatı yüksek olan bir mermer türüdür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu