Kripto para piyasalarında madencilik işlemleri her geçen gün zorlaşmaya devam ediyor. Zorluğunun yanı sıra gerek elektrik fiyatlandırmalarının yükselmesi, gerek denetlemeler gerekse ekipman maliyetleri nedeniyle her geçen gün daha az kazandırır hale geldi. Bu sebeple pek çok kripto para madenciliği ile ilgilenen yatırımcılar şimdilerde bulut madencilik modeline doğru yöneldi. Bulut Madenciliği, madencilik ile ilgili ekipmanlarını ve kişilerin satın aldıkları sözleşmeler doğrultusunda yatırımcılara kiralar. Bu tip işbirliği modellerinin çok fazla faydası bulunur.

Bulut Madenciliği, klasik kripto para madenciliğinden daha fazla karlılık sunar. Bununla birlikte donanımsal olarak da haliyle daha güvenlidir. Bunların dışında da bulut madenciliğinin kendine has teknoloji sayesinde pasif gelir olarak da ciddi gelirler elde edebilecek stratejiler belirlemek adına akıllı algoritma kullanılır. Bu tip akıllı madencilik teknolojilerinin pozitif düzeyde çevresel faktörleri ve sürdürülebilir olması da ekstra olarak düşünülebilir.

Bulut Madenciliği, ekipman satın almayarak, bakım yapmak zorunda kalmayarak, işin tüm zorluklarına göğüs gererek başlamayarak Bitcoin madencilik işine başlamanın çok basit bir yoludur.

Peki, bulut madenciliği yapma kararı aldık. Seçeceğimiz platformun nasıl olması gerek, gibi sorular için de birkaç tane bulut madenciliği hizmeti veren şirketi sıralayalım. Unutmayın ki bu tip bulut madenciliği teknolojisiyle ilgileniyorsanız bu şirketlerin her birini detaylı inceleyerek artıları ve eksilerine detaylı bir şekilde baktıktan sonra karar vermelisiniz. Her firmanın sağlayacağı avantajlar size göre, yatırımınızın boyutuna göre uygun olmayabilir.

Bulut Madenciliği Yapabileceğiniz Yerler

  • Shamining Bulut Madenciliği
  • Axenmine.com Bulut Madenciliği
  • CCG Bulut Madenciliği
  • Genesis Bulut Madenciliği
  • BeMine Bulut Madenciliği

Bulut Madenciliğe Başlamak İçin Teknik Bilgi Gerekli mi?

Bulut Madenciliğine başlamak için platformlar üzerinde sıfırdan bilgi birikimine kavuşabilir ve Bitcoin kazmaya başlayabilirsiniz. Bunun için bir sözleşmeyi kabul ederek madenci kiralamak ve günlük pasif gelir elde ettiğinizi takip etmeniz yeterlidir.

Bulut Madenciliği Gerçekten Güvenli mi?

Her konuda olduğu gibi bu konuda da yasal ve güvenilir iş birliktelikleri yapabileceğiniz firmalarla çalıştıktan sonra endişe edecek bir durum söz konusu değildir. Güvenilir olacak Bulut Madenciliği şirketleriyle çalışmanız halinde emniyetli ve güvenli kazanç sağlayabilirsiniz.